reklama

Ztráta těhotenství

Ztrátu těhotenství a potrat zažije mnoho partnerských dvojic. Zde se dozvíte, jaké jsou příčiny potratů, jak potrat probíhá a co vás čeká u lékaře. Pomůžeme vám se s potratem vyrovnat a naplánovat další těhotenství.

 • Spontánní potrat, jeho příčiny a rizikové faktory

  Spontánním potratem se rozumí samovolné vypuzení embrya či plodu z dělohy v prvních 20 týdnech těhotenství.

 • Zamlklé těhotenství

  Jako zamlklé těhotenství se označuje situace, kdy se embryo vůbec nezačne vyvíjet nebo se jeho vývoj zastaví (embryo nebo plod odumře), ale nedojde k vypuzení plodového vejce z dělohy.

 • Mimoděložní těhotenství

  V normálním těhotenství se vajíčko několik dní po oplodnění dostane z vejcovodu do dělohy, kde zahnízdí v děložní sliznici. Při mimoděložním těhotenství dojde k zahnízdění vajíčka jinde než v děloze.

 • Molární těhotenství

  Při molárním těhotenství se z buněk na povrchu plodového vejce vytvoří puchýřkovité útvary, které jsou mezi sebou propojené, takže výsledný útvar (mola) připomíná hrozen.

 • Kyretáž (revize dělohy)

  Kyretáž je gynekologická operace, při které lékař odstraní obsah dutiny děložní. Operace se někdy označuje také jako revize dělohy, výškrab nebo se popisuje zkratkou RCUI.

 • Kdy otěhotnět po potratu

  Na tuto otázku bohužel neexistuje jednoznačná odpověď a rozhodnutí o tom, kdy otěhotnět po potratu, je na každé partnerské dvojici.

 • Smutek po potratu

  Potrat je pro ženu velmi bolestivý, a to nejen fyzicky, ale hlavně po psychické stránce. I když se tato událost stane na počátku těhotenství, má již žena vytvořen k budoucímu dítěti emoční vztah, a potrat obvykle způsobí velké duševní trauma.

 • Jak potrat probíhá a lékařská péče při potratu

  Průběh potratu a lékařská péče při potratu v 1. trimestru těhotenství (do 12. týdne těhotenství).

 • Opakované potraty

  Obecně se má za to, že jeden potrat je náhodný jev a nezvyšuje pravděpodobnost potratu v dalším těhotenství. Při třech a více potratech se již lékaři snaží zjistit možnou příčinu potrácení a pomoci tak ženě donosit zdravé dítě.

Zeptejte se na ztrátu těhotenství v diskuzním fóru nebo sdílejte své zkušenosti na blogu Maminkám.cz.

Doporučit e-mailem

reklama

Těhotenská kalkulačka

reklama

reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist