reklama

Nemoci dýchacích cest

Rýma, kašel a zvýšená teplota, to jsou nejčastější příznaky nemocí dýchacích cest u dětí.

 • Nachlazení u dětí

  Nachlazení je virové onemocnění horních cest dýchacích, které zejména na podzim a v zimě postihuje děti i dospělé. Děti jsou k nachlazení náchylnější, protože ještě nemají dostatečně vyvinutou imunitu.

 • Chřipka u dětí

  Chřipka je virové onemocnění s inkubační dobou 1 až 4 dny. Chřipkové viry se snadno šíří vzduchem nebo dotykem a následným přenesením na sliznice.

 • Kašel u dětí

  Kašel je téměř vždy příznakem podráždění dýchacích cest dítěte. Na začátku onemocnění je kašel obvykle suchý (dráždivý), později přechází ve vlhký s vykašláváním hlenu. Jako chronický kašel se označuje kašel trvající déle než 4 týdny. Kašel se obvykle zhoršuje v noci a nad ránem.

 • Černý kašel

  Černý kašel (nazývaný také dávivý kašel nebo pertuse) je vysoce nakažlivé bakteriální onemocnění, které bylo dříve běžné hlavně u nejmenších dětí. Po zavedení očkování se jeho výskyt významně snížil, ale v žádném případě nevymizelo zcela.

 • Reyův syndrom - Dětem nikdy nepodávejte aspirin

  Reyův syndrom je vážné onemocnění postihující děti, které během předchozího virového onemocnění užívaly aspirin. Onemocnění postihuje všechny orgány, nejvíce však mozek a játra, a může skončit smrtí nebo doživotními následky.

 • Angína u dětí

  Hltan je častým místem zánětů jak u dospělých, tak u dětí. Pokud je zánět lokalizován v oblasti mandlí, pak ho označujeme jako angínu (tonzilitidu). Angína může být virového nebo bakteriálního původu.

 • Odstranění krčních mandlí

  Krční mandle jsou párový orgán v horní části hltanu. Jsou tvořeny lymfatickou tkání a významně se podílí na funkci imunitního systému. Odstranění krčních mandlí (tonzilektomie) je velkým zásahem do organismu a je proto třeba vždy dobře zvážit jeho přínosy a rizika.

 • Laryngitida u dětí

  Laryngitida je zánětlivé onemocnění hrtanu, kterým nejčastěji trpí děti od kojeneckého věku do 5 let. U nejmenších dětí jde o závažné onemocnění, které je může ohrozit na životě.

 • Zápal plic u dětí

  Horečka a silný kašel jsou hlavními příznaky zápalu plic neboli pneumonie. Většina onemocnění je lehkých, ale může jít také o závažné onemocnění, zvláště u nejmenších dětí.

Zeptejte se na nemoci dýchacích cest v diskuzním fóru nebo sdílejte své zkušenosti a zážitky na blogu Maminkám.cz.

Doporučit e-mailem

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist