reklama

Kalkulačka data oplodnění

Datum, kdy došlo k oplodnění, je možné vypočíst dvěma způsoby. První je výpočet podle data poslední menstruace a obvyklé délky cyklu. Spolehlivějším způsobem je pak výpočet podle termínu porodu stanoveného lékařem.

1. Výpočet data oplodnění podle poslední menstruace a délky cyklu

Pokud se k lékaři teprve chystáte nebo vám lékař zatím nestanovil termín porodu, je možné datum otěhotnění vypočítat z data poslední menstruace a obvyklé délky cyklu. K ovulaci, při které je možné otěhotnění, dochází zhruba 14 dní před začátkem další menstruace. Spermie mohou přežít v pochvě i několik dní před ovulací, otěhotnění je tedy možné i ze styku, ke kterému dojde např. 3 dny před ovulací.

Tato metoda výpočtu je nevhodná pro ženy, které měly před otěhotněním nepravidelný cyklus, a nemohou tedy určit obvyklou délku cyklu.


2. Výpočet data oplodnění podle termínu porodu

Výpočet data otěhotnění podle termínu porodu stanoveného lékařem je přesnější než výpočet podle data menstruace. Výpočet je nezávislý na délce cyklu a vychází ze skutečnosti, že v 1. trimestru roste plod u všech žen přibližně stejnou rychlostí a z jeho měření je možné odvodit stáří plodu. Nejpřesnější je stanovení termínu porodu mezi 8. a 15. týdnem těhotenství, poté by již nemělo ke změně termínu porodu docházet.
  Doporučit e-mailem

  Pohyby plodu v těhotenství

  reklama

  Těhotenská kalkulačka

  reklama

  reklama
  reklama

  vybíráme z blogů na Maminkám.cz

  Přejít na blogy

  Nejnovější příspěvky do diskuze

  Další nové příspěvky

  Do diskuzního fóra

  nově založená témata v diskuzi

  Další nová témata

  Do diskuzního fóra

  Těhotenská kalkulačka.  Zapamatovat vložené údaje

  Výpočet plodných dnů.


  Tisknout

  TOPlist