Kalkulačka data oplodnění

Datum, kdy došlo k oplodnění, je možné vypočíst dvěma způsoby. První je výpočet podle data poslední menstruace a obvyklé délky cyklu. Spolehlivějším způsobem je pak výpočet podle termínu porodu stanoveného lékařem.

Kalkulačka data oplodnění

1. Výpočet data oplodnění podle poslední menstruace a délky cyklu

Pokud se k lékaři teprve chystáte nebo vám lékař zatím nestanovil termín porodu, je možné datum otěhotnění vypočítat z data poslední menstruace a obvyklé délky cyklu. K ovulaci, při které je možné otěhotnění, dochází zhruba 14 dní před začátkem další menstruace. Spermie mohou přežít v pochvě i několik dní před ovulací, otěhotnění je tedy možné i ze styku, ke kterému dojde např. 3 dny před ovulací.

Tato metoda výpočtu je nevhodná pro ženy, které měly před otěhotněním nepravidelný cyklus, a nemohou tedy určit obvyklou délku cyklu.


2. Výpočet data oplodnění podle termínu porodu

Výpočet data otěhotnění podle termínu porodu stanoveného lékařem je přesnější než výpočet podle data menstruace. Výpočet je nezávislý na délce cyklu a vychází ze skutečnosti, že v 1. trimestru roste plod u všech žen přibližně stejnou rychlostí a z jeho měření je možné odvodit stáří plodu. Nejpřesnější je stanovení termínu porodu mezi 8. a 15. týdnem těhotenství, poté by již nemělo ke změně termínu porodu docházet.
Související články

Nově založená témata v diskuzi

Velké vlny co vydrží

Ostatní

Poslední příspěvek: 22.2.2024 v 13:13

Problémy při sexu

Zdraví a nemoc

Poslední příspěvek: 22.2.2024 v 19:31

Mám nárok na OZZ?

Zdraví a nemoc

Poslední příspěvek: 21.2.2024 v 00:40

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.