reklama

Komplikace v těhotenství

Každá žena si přeje těhotenství bez komplikací, někdy se jim však nedá zabránit. V takové chvíli je nutné mít nejen dobrou péči lékařů, ale i dostatek informací. A v tom vám můžeme pomoci.

 • Plané neštovice v těhotenství

  Plané neštovice jsou vysoce nakažlivé onemocnění, jehož hlavním příznakem jsou svědivé vyrážky s puchýřky naplněnými tekutinou.

 • Krvácení a špinění v těhotenství

  Zřejmě až polovina těhotenství1 je doprovázená vaginálním krvácením nebo špiněním, a to zejména během 1. trimestru. Příčiny krácení mohou být různé podle stádia těhotenství.

 • Těhotenská cukrovka (gestační diabetes)

  Těhotenská cukrovka (gestační diabetes) je typ cukrovky, který se během těhotenství rozvine u zhruba 4 % žen1.

 • Preeklampsie v těhotenství

  Preeklampsie je závažný stav, který postihuje v těhotenství 6 – 8 % žen1. Nejčastěji se projevuje v druhé polovině těhotenství se zhoršením stavu na konci těhotenství.

 • Vcestné lůžko (placenta previa)

  Placenta je u většiny žen uložena na zadní stěně dělohy, výjimečně však může být umístěna také v dolní části dělohy. Pokud placenta překrývá vnitřní děložní branku, hovoříme o tzv. vcestném lůžku (vcestné placentě, latinsky placenta previa).

 • Rh faktor v těhotenství

  Rh faktor je dědičná vlastnost krve, která spočívá v přítomnosti či nepřítomnosti určitého antigenu na povrchu červených krvinek.

 • Těhotenská cholestáza

  Těhotenská cholestáza je onemocnění, které na konci těhotenství postihuje zhruba 1 %1 těhotných žen.

 • Listerióza v těhotenství

  Listerióza je nakažlivé onemocnění způsobené bakterií Listeria monocytogenes. Tyto bakterie se vyskytují v půdě a ve vodě a také v tělech zvířat. Na člověka se nejčastěji přenášejí z potravy.

 • Pátá nemoc v těhotenství

  Pátá nemoc je virové onemocnění, které se nejčastěji objevuje u předškoláků a mladších školních dětí. Průběh nemoci je obvykle lehký, ale při onemocnění těhotné ženy se virus může přenést na plod a způsobit u něj vážné komplikace.

 • Toxoplazmóza v těhotenství

  Toxoplazmóza je onemocnění, které způsobuje mikroskopický parazit Toxoplasma gondii. Onemocnění není pro člověka nebezpečné, problémem je pouze situace, kdy se žena poprvé nakazí v těhotenství. Infekce pak může přejít přes placentu až k plodu, u kterého může způsobit těžké poškození.

1 2

Zeptejte se na komplikace v těhotenství v diskuzním fóru nebo sdílejte své zkušenosti na blogu Maminkám.cz.

Doporučit e-mailem

reklama

Těhotenská kalkulačka

reklama

reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist