reklama

Umíte prostřít tak, jak si žádá etiketa?

17. listopad 2017 Blíží se období svátků a to je ideální doba na oprášení znalostí etikety. Chcete přeci na své návštěvy udělat ten nejlepší dojem!

vetroshop.cz

Základem je čistota

I když příbor rozmístíte správně a stůl stylově nazdobíte, šmouha nebo dokonce špatně umytý otisk rtů na skleničce vám vše pokazí. Takže než stůl prostřete, nádobí i příbory pečlivě vyleštěte.

Naučte se správně prostřít!

Nesprávné použití a rozmístění příborů je pořádné společenské faux-pas. Každý chod má mít svůj příbor a jejich rozmístění by mělo odpovídat pořadí chodů směrem k talíři. Chystáte večeři zahrnující polévku, hlavní chod, salát a dezert? Postupujte následovně: nůž je na pravé straně talíře a jeho ostří směřuje směrem dovnitř, vedle něj patří lžíce a na levou stranu talíře zase vidlička na hlavní chod. Vedle této vidličky patří druhá menší vidlička na salát. Lžička na dezert patří nad talíř.

Tip: Samozřejmostí by měla být také sladěná jídelní sada. Každý stolovník by měl mít stejný talíř i skleničku. Jídelní sada je skvělým dárkem pro maminku, ale i pro každou ženu, která ráda hostí větší počet lidí. Mrkněte třeba na vetroshop.cz, kde najdete jídelní sady, skleničky, hrnce, ale také zahradní potřeby. Pokud chcete udělat dojem i na malé stolovníky, hodí se mít v zásobě dětské prostírání.

Kam patří ruce?

Při jídle nikdy neopírejte lokty o stůl. Lokty držte u těla a ruce k jídlu nepoužívejte. Výjimku tvoří drůbeží maso s kostí, případně mořské plody – klidně si rukama pomoci můžete.

Myslete na detaily!

Na co byste ještě neměla zapomenout? Slavnostní atmosféru vytvoříte pomocí svícnu uprostřed stolu, kde by se měla nacházet také solnička s pepřenkou a dalšími dochucovadly. Nezapomeňte také na ubrousky – zvolit můžete elegantní bílé textilní nebo papírové. Pokud sáhnete po papírových ubrouscích, zvolte raději dražší a klidně barevnou variantu, která bude ladit se zbytkem dekorace.

  Doporučit e-mailem

  Večeře pro celou rodinu rychle, snadno a levně: Recepty, které musíte vyzkoušet! Vybíráme vánoční dárky pro děti

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  vybíráme z blogů na Maminkám.cz

  Přejít na blogy

  Nejnovější příspěvky do diskuze

  Další nové příspěvky

  Do diskuzního fóra

  Těhotenská kalkulačka.  Zapamatovat vložené údaje

  Výpočet plodných dnů.


  Tisknout

  TOPlist