reklama

Pracujte na zkrácený úvazek a získejte více času na péči o dítě

24. říjen 2017 Péče o děti je velmi náročná a zodpovědná činnost, na kterou je třeba mít dostatek času. Práce na zkrácený úvazek proto může být velmi vhodnou alternativou, pokud hledáte přivýdělek.

Zkrá

Děti a práce - funguje to?

Ratolesti vyžadují téměř neustálou pozornost, a ne náhodou se péči o dítě přezdívá práce na plný úvazek. Je totiž opravdu velmi obtížné skloubit ji s prací. Starat se o malé dítě totiž zabere spoustu času, který ale stojí za to mu věnovat. Jak se dá péče o dítě a práce skloubit dohromady?

Maminky ze západní Evropy už to znají

Jestliže chcete zkusit pracovat s malým dítětem, poloviční úvazek je ideální volba. Práce na zkrácený úvazek se v posledních letech stává velkým trendem a hlavně maminky ze západní Evropy o tom vědí své. Tento trend se ale rychle posouvá i za naše hranice. Pokud tedy máte zájem zkusit práci v některé z firem, které nabízejí například firemní školku, mrkněte na nejzajímavější pracovní nabídky.

Poloviční úvazek pomocí portálu VímVíc

Jestli nad přivýdělkem v podobě polovičního úvazku přemýšlíte, můžete se po něm porozhlédnout například na kariérním portálu VimVic.cz. Najdete tam nejen pracovní nabídky s různými pracovními benefity, jako je například home office, ale také právě pracovní nabídky na zkrácený úvazek. Kromě volných pracovních míst můžete najít na VímVíc.cz také profily firem. Díky tomu se můžete rozhodnout, jestli je pro vás daná firma a její firemní kultura vlastně vůbec zajímavá.

Pokud se chcete o firmě dozvědět ještě víc, nahlédněte do hodnocení zaměstnavatelů na VimVic.cz. Můžete zjistit, jak firmu, do které chcete nastoupit, ohodnotili její současní nebo bývalí zaměstnanci. V současné době má například velmi dobré hodnocení firma Raiffeisenbank, která nabízí mimo jiné právě již zmiňovanou firemní školku. I reálná hodnocení firem vám tedy mohou rozhodování velmi ulehčit.

Vzdělávání na mateřské v podobě online kurzů

Do práce se nehrnete a chcete raději věnovat veškerý svůj čas dítěti? Zároveň se ale bojíte, že vypadnete z pracovního koloběhu? I tak se dá na mateřské "nezaspat". Stačí se registrovat na VímVíc.cz a ve chvilce volna, kdy dítě usne, mrknout na nějaký online kurz a zkusit se tak postupně rekvalifikovat. Nabídka je velmi pestrá a učit se můžete kdekoli a třeba i pomocí smartphonu.

  Doporučit e-mailem

  Dárky, které pod stromečkem nikdo nechce: Které to jsou? Navštivte svět dětské fantazie s vláčky LEGO DUPLO

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  vybíráme z blogů na Maminkám.cz

  Přejít na blogy

  Nejnovější příspěvky do diskuze

  Další nové příspěvky

  Do diskuzního fóra

  Těhotenská kalkulačka.  Zapamatovat vložené údaje

  Výpočet plodných dnů.


  Tisknout

  TOPlist