reklama

Jak zhubnout nohy?

06. prosinec 2021 Léto je sice za námi, přesto se mnohé z nás nevzdávají svého snu o krásných štíhlých nohách. Aspoň na příští léto.

Některé ženy se jimi chlubí, pro jiné jsou jejich nohy skoro noční můrou. Usazuje se v nich totiž tuk, patří mezi rizikové partie a my se pak stydíme svléknout se třeba do plavek. Chcete to změnit a v létě si ty plavky s hrdostí obléknout? Vyzkoušejte naše tipy, jak zhubnout nohy!

Někdo přibírá na břiše, jiný v nohách

Tvar těla nám byl dán do vínku, stejně tak to, v jakých partiích se nám bude nejvíc ukládat tuk. Ačkoli s genetikou nic neuděláme, zdravou stravou a správným cvičením se dá hodně změnit. Jen vědět, jak na to.

Víte, že tuk ukrytý v nohách může být dvojího typu? Jde o podkožní tuk, který je uložený hned pod kůží a nejčastěji se nachází ve stehnech, a tuk intramuskulární, tedy rozptýlený ve svalu.

Jak vytvarovat sexy nožky?

Abyste neustále nemusely maskovat oplácaná stehna a lýtka, vyzkoušejte naše tipy.

Tip číslo jedna: Upravte svůj jídelníček

Základem štíhlé linie je zdravý jídelníček a snížení procenta tuku v těle. Ne nadarmo se říká, že tajemství štíhlých nohou je z 80 % v jídle a z 20 % cvičením.

 • Hlídejte si příjem a výdej energie. Když vydáte energie víc, než přijmete, bude výsledkem deficit, který vám pomůže zhubnout.
 • Nejdůležitější je dodat tělu dostatek bílkovin. Jejich příjem navyšte asi na 1,1 – 1,4 g na 1 kilogram tělesné hmotnosti za den. Ochrání svalovou hmotu, navodí pocit sytosti. Jejich zdrojem je libové maso, luštěniny, vejce, najdete je i v rybách.
 • Omezte jednoduché cukry. Vyvarujte se slazených limonád, sladkostí, a bílému pečivu. Dejte přednost komplexním sacharidům, které najdete v bramborách, rýži, celozrnných cereálií.
 • S hubnutím a trávením vám pomohou i zdravé tuky, dopřejte si ořechy, ryby, používejte olivový olej.

NohyNáš tip: Chcete tělu dodat dostatek bílkovin a snížit příjem sacharidů jednoduše a bez práce? Vyzkoušejte keto dietu. Ta je založená na tom, že se tělo dostane do tzv. ketózy, tedy specifického stavu, kdy tělo začne vytvářet ketolátky. Jelikož nedostává žádnou rychlou energii v podobě sacharidů či cukrů, sáhne po zásobách tuku.

Tip číslo dva: Najděte si čas na cvičení

Bez něj to nepůjde. Začněte pravidelnou svižnou procházkou, postupně přidejte cviky, které formují nohy. O jaké jde?

 • Nohy tvaruje obyčejný dřep, jen si pohlídejte, jak ho provádíte. Časem můžete zkusit i dřep s výskokem.
 • Efektivní jsou i výpady vpřed a vzad.
 • Metabolismus nakopne i běhání, zároveň podpoří spalování tuku v nohách., Přeci jen jsou to nohy, které při běhu dostanou nejvíc zabrat?
 • Zkusit můžete i plank (prkno). Tvaruje nohy i bříško.

Tip číslo tři: Snažte se vyhnout stresu

Stres má na naše zdraví celkově špatný vliv, komplikuje i naši snahu zhubnout. Jen se zamyslete. Když jste ves tresu, co děláte? Taky se vrhnete na jídlo, ideálně to nezdravé?

Tip číslo čtyři: Podpořte látkovou výměnu

Lymfatický systém je náchylný na změny počasí i dlouhé stání, kdo chce mít krásné nohy, ten by měl podpořit i látkovou výměnu.

 • Dodržujte pitný režim (nejlepší je pít čistou vodu nebo zelené, černé a bylinkové neslazené čaje).
 • Vyvarujte se dlouhého stání nebo sezení. Máte sedavé zaměstnání? Pak se každých 30 minut nezapomeňte protáhnout.
 • Vyrážejte na svižné procházky.
 • Nohy sprchujte střídavě teplou a studenou vodou. Podpoříte tak látkovou výměnu i prokrvení dolních končetin.

Doporučit e-mailem

Signalizace vašich emocí i nemocí Malování podle čísel: Koníček, který vás pohltí

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist