reklama

Ulevte svým nohám v těhotenství

09. říjen 2017 Těhotenství klade velké nároky na celý náš organismus, tím spíše na klouby. Kila navíc, která nabereme, naše klouby a páteř rozhodně nepřehlédnou.

To, abyste v těhotenství netrpěla bolestí kyčlí, kolen, či zad, můžete ovlivnit výběrem správné obuvi.

Co se s námi v těhotenství děje?

I když se jakkoli snažíme, tak na váze přibíráme, to je přirozené. Často se také méně pohybujeme. Dochází k ochabování svalů. Zároveň se nám mění postavení pánve a tím dochází k lordóze páteře. To vše vede k poklesu nožní klenby. Aby toho nebylo málo, problémy od nohou se mohou šířit směrem nahoru, proto i bolest zad či hlavy může být způsobena potížemi nohou.

Co s tím?

Výběr správných bot je důležitý více než jste si možná myslela. Je potřeba myslet i na to, že se nám objem nohou v těhotenství může zvětšit. A to i do šířky.

Jakému typu obuvi se vyhnout?

Dle podiatrů a ortopedů je pro budoucí maminku nevhodná jakákoli úzká obuv, lodičky, baleríny, mokasíny. Vysoké podpatky by také měly dočasně počkat v botníku.

Jaký typ obuvi zvolit?

Ideální je bota, která se dokáže přizpůsobit noze, jejímu nárůstu, měla by být svrchu povolitelná, tkaničkami, suchým zipem, či jiným uzávěrem. Měla by být pro nohu dobrou oporou. Podpatek, nejlépe žádný, pokud ano, tak max 3-4 cm. Hleďte také na kvalitní použité materiály. Přírodní jsou vždy pozitivem, v dnešní době však existuje mnoho syntetických materiálů, které mají stejně pozitivní vlastnosti. Prioritou je, aby obuv byla lehká a prodyšná.

Pokud nechcete přímo zdravotní obuv, tak se z pohledu zdraví velmi dobře jeví oblíbené tenisky. Zapomeňte ovšem na tenisky z tržnice, nebo na plátěné kecky. Kvalitní tenisky s komfortní stélkou a kvalitních materiálů nemusí být lacinou záležitostí. Například tenisky Nike Air Max vás budou stát okolo dvou tisíc, ale jejich vzduchem vyplněný polštářek uvnitř boty vás odmění maximálním pohodlím.

Obuvi v těhotenství tedy věnujte stejnou péči jako třeba zdravé stravě, určitě se to vyplatí.

Foto: 123rf.com

Doporučit e-mailem

Brusinky a D-manosa: vaši podzimní spojenci Nechť nemluvně promluví! Jak na to? Bodýčkem

reklama
reklama
reklama

Aktuální soutěže

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist