reklama

Poprvé do školy? Co všechno musíte vědět?

25. květen 2018 Chystá se vaše dítě na podzim do školy? Jaké vás čekají změny, co by mělo umět vaše dítě před samotným nástupem a co všechno byste měli na nástup mít připravené?

Sepsali jsme tři důležité body, které vám v tomto dilematu pomůžou.

Nový režim

Dítě nebude jediný člen rodiny, který si bude muset zvykat na nový režim, i vy budete muset změnit své zvyky. Ať už je to brzké ranní vstávání, přípravy svačin, kontrola připravené tašky a případně se postarat o to, aby se vaše dítě dopravilo do školy a zpětně se vyzvedlo. Výhodu v tomto mají rodiče, které si na podobný režim zvykli už ve školce. Pokud jde o dítě, čeká ho nové navazování vztahů, nové vydobytí si pozice v partě a vedení k poslušnosti a pečlivosti. Snažte se ho v tomto období co nejvíce poslouchat a povídat si s ním o jeho prvních dojmech a pocitech.

Dovednosti dítěte

Školní penálNež vaše dítě nastoupí do svého prvního školního roku, měl by umět pár základních věci, bez kterých se ve škole neobejde. Mezi ně patří - umět zavázat tkaničky, obléknout se, ale také mít v malíčku osobní hygienu. Dále také znát pravou a levou stranu, zvládnout držet tužku a umět nakreslit základní tvary jako čtverec, trojúhelník podobně. V neposlední řadě by mělo udržet delší pozornost a chápat autoritu učitele.

Školní potřeby

Ať už vybíráte jakékoliv školní batohy pro prvňáčky nebo aktovky do školy, důležitý není vzhled nýbrž funkčnost. Oba typy školních tašek by měly mít anatomicky tvarovaná záda a oddělené prostory uvnitř. Prioritou číslo dvě jsou školní penály, můžete si pořídit klasický, dvoupatrový či třípatrový a vybrat i mezi vybaveným nebo prázdným. Zbytek věcí jako jsou jednotlivé typy sešitů nebo pomůcky na různé předměty se pořizují až v první týden školy, protože požadavky na tyto pomůcky má každá škola jiné.

Školní batohy pro prvňáčky

Doporučit e-mailem

Tipy na dárky za vysvědčení, kterými si u školáků zaručeně šplhnete Maminky radí: Jaké jsou rozdíly mezi plenkami?

reklama
reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist