reklama

Maminky radí: Jaké jsou rozdíly mezi plenkami?

24. květen 2018 Stojíte před rozhodnutím, jaké plenky vybrat pro svého potomka? Na trhu je tolik značek a velikostí, jak se v nich vyznat? Které budou pro děťátko ty nejlepší?

Nejprve si ujasněte, zda budete používat jednorázové plenky nebo budete tzv. „látkovat“.

Jednorázové plenky Vám ušetří čas, není s nimi tolik práce, na druhou stranu, ono to tahání balíků, hlídaní akce, kde plenky budou mít za výhodnou cenu, taky není nic moc.

Látkové plenky jsou už časově o něco náročnější. S dobami našich maminek a babiček se to ale nedá vůbec srovnávat. Stejně jako plyne čas a s ním dochází k nejrůznějším změnám, i vývoj látkových plenek jde stále dopředu a jejich používání je jednodušší. Jsou finančně méně náročné, i když počáteční investice je celkem vysoká. Výhodou je, že je můžete využít i pro další děti.

Při výběru plenek se zaměřte na materiál, z něhož jsou plenky vyrobeny; velikost – ta se řídí váhou dítěte, a hlavně naslouchejte potřebám Vašeho děťátka. Výběr těch správných je plenek je taková malá alchymie. Každému dítěti vyhovují jiné plenky, některé plenky protečou, některým zapínání nelepí a nedrží…

Jednorázové plenky

Volba mnohých maminek padne na jednorázové plenky. Pojďme se na jednotlivé značky a druhy na trhu podívat trochu blíže. Jak je hodnotí maminky?

Pampers Premium Care

Tyto plenky jsou jemné jako hedvábí a šetrné i k té nejcitlivější dětské pokožce. Díky prodyšným mikropórům proudí čerstvý vzduch do plenky a ten vlhký naopak z plenky ven. Obsahují balzám z Aloe, který dětský zadeček jemně ošetřuje. Jsou vhodné nejen pro čerstvě narozená miminka. Maminky si pochvalují indikační proužek.

Pampers Active Baby

Plenky mají speciální absorpční vrstvu a jádro, které udrží vlhkost uvnitř plenky. Hodí se hlavně na noc, protože udrží plenku „suchou“ až 12 hodin. Plenky jsou jemné, mají příjemnou vůni. Maminky je rády používají hlavně na noc. Jejich nevýhodou je vyšší cena.

Huggies Ultra Comfort

Dobře absorbují vlhko a jsou, stejně jako jiné plenky, navrženy tak, aby dítě neomezovaly v pohybu. Elastický pás a pružná ouška zajistí, aby plenka byla přesně tam, kde je to potřeba, nerozepínala se a vše zůstalo tam, kde má. Maminky si pochvalují, že plenky skvěle absorbují vlhkost a sedí přesně tam, kde mají. Dětské zadečky jsou při jejich používání bez opruzenin a vyplatí se do nich investovat, protože jsou opravdu spolehlivé.

Bella Happy plenky

Bella Happy plenky disponují anatomickým absorpčním jádrem, takže plenka sedí přesně tam, kde má. Plenky jsou prodyšné a skvěle pohlcují vlhkost. Dětský zadeček je v suchu. Mají široký pružný pás i pružné zapínání na suché zipy. Velikost Newborn je vhodná do porodnice a pro čerstvá miminka, protože má výřez na pupíček. Maminky si plenky pochvalují a rády se k nim vrací. I cena je velmi přijatelná.

Pampers Sleep & Play

Pampers Sleep & Play plenky mají dvojitou absorpční vrstvu, která by měla udržet pocit sucha až 9 hodin. Oproti jiným plenkám jsou o hodně tenčí, méně kvalitní. Mnoha maminkám vyhovují jen u dětí, které se nepohybují, protože při pohybu snáze protečou. Nepojmou tolik moči jako jiné plenky.

Jednorázové ekologické plenky

Pokud Vám záleží na životním prostředí, ale Vašemu dítěti nesedí látkové plenky, můžete vyzkoušet jednorázové ekologické plenky. I tady platí, že je třeba vyzkoušet, které dítěti sednou. Vybírat můžete třeba ze značek Naty Nature Babycare, Bambo Nature nebo Moltex No 1.

Naty Nature Babycare

Naty Nature plenky  jsou o něco silnější oproti jiným plenkám. Jsou jemné a šetrné k dětské pokožce a to i k té velmi citlivé nebo se sklonem k ekzémům. Díky elastickým lepícím páskům perfektně padnou. Pásky můžete opakovaně odlepit a zalepit. Jejich vnější strana je o něco tvrdší, ale ta vnitřní je velmi jemná. Gumičky na nožičkách perfektně padnou a nic neproteče ven. Zvládnou i noční nepřerušovaný spánek.

Bambo Nature  

Dětské univerzální plenkové kalhotky pro děvčátka i chlapce s prodyšným povrchem a se suchým zapínáním. Maminky jsou s nimi maximálně spokojené, protože neprotečou, perfektně padnou. Velikosti odpovídají, dětské zadečky jsou bez opruzenin.

Moltex No.1

Jednorázové, ekologicky a dermatologicky šetrné plenky. Perfektně padnou a skvěle sají. Jsou vhodné i pro děti s citlivou pokožkou, i pro pokožku se sklonem k ekzémům. Plenky jsou třívrstvé a obsahují extrakt z čajovníků. Nejsou nijak parfemované. Dětský zadeček se nezapaří a vydrží i noční spánek.

Doporučit e-mailem

Poprvé do školy? Co všechno musíte vědět? Bouráním to začíná

reklama
reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist