reklama

Jedinečná soutěž o nosní sprej Quixx! Prvních 100 správných odpovědí vyhrává!

Vyzkoušejte sílu oceánu! Stačí odpovědět na naši soutěžní otázku a zašleme Vám balení nosního spreje Quixx ZDARMA! Vyhrává prvních 100 správných odpovědí.

Pocity ucpaného nosu spojené s kýcháním a smrkání nejsou nic příjemného. Přitom léčba ucpaného nosu není nijak složitá. Stačí jen zajít do lékárny pro nosní sprej. Jenže jak vybrat ten správný, když některé nejenže nepomohou, ale mohou způsobit i nemalé problémy?

Poškození nosní sliznice při medikamentózní rýmě

Nosní kapky působící na cévy (lokální sympatomimetika) je nutné používat podle doporučení. U sympatomimetik se často setkáváme s omezením jejich použití u těhotných a kojících žen, ale i u pacientů se závažným onemocněním srdce a cév či cukrovkou. Je také důležité poradit se s lékařem i v případě, že pacient užívá jiné léky, tedy například antidepresiva či léky s možným účinkem na zvýšení krevního tlaku. Při nesprávném používání nosních kapek k uvolnění nosu, tedy při překročení doporučeného množství nebo doby užívání - společně se zkracováním intervalů mezi aplikacemi - může dojít ke snížení reaktivity cév. A pocit ucpaného nosu pak přetrvává. Může dokonce dojít i k trvalému poškození nosní sliznice.

Lze nosní kapky k uvolnění nosu nahradit?

Běžně dostupné v lékárně jsou hypertonické roztoky aplikované formou spreje do nosu. Jedná se o přípravky na bázi minerální a mořské vody, které nepůsobí přímo na cévy. Jejich účinek je fyzikální. Uvolňují ucpaný nos a zároveň čistí a zvlhčují nosní sliznici.

„Na trhu existuje celá řada přípravků s obsahem mořské vody. Některé jsou ale vzhledem ke své nižší koncentraci vhodné pouze na čištění a zvlhčování nosní sliznice. Pokud máme ucpaný nos, pomůže nám pouze hypertonický nosní sprej. Naopak, hypotonické minerální vody na ucpaný nos nefungují," upřesňuje doktor Jan Topinka. Hypertonické nosní spreje jsou šetrnou a zcela bezpečnou variantou na uvolnění ucpaného nosu. Například Quixx, sprej s nejvyšší koncentraci mořské soli.

Soutěž o nosní sprej Quixx

Odpovězte na jednoduchou soutěžní otázku a vyhrajte balení nosního spreje Quixx. Vyhrává prvních 100 soutěžících, kteří odpovědí správně. Výhru soutěžícím zasílá agentura Mediarex Communications & Consulting, s.r.o. Účastí v soutěži souhlasíte s předáním Vašich osobních údajů, s jejich zpracováním a marketingovým využitím touto společností (souhlas je možné kdykoli odvolat).

Soutěž probíhá od 27. 2. 2012 do 11. 3. 2012.

Nápovědu k soutěžní otázce najdete na stránkách výrobce nosního spreje Quixx.

Pravidla soutěží na Maminkám.cz

Doporučit e-mailem

Vyhrajte nové dudlíky a další produkty NUK v hodnotě 700 Kč

reklama
reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist