reklama

Dětské odrážedlo – ideální cyklistický start

28. červenec 2013 Jestliže chcete vašeho potomka učit na kole, ale zatím nedorostl do nejmenší velikosti dětského kola, je více než moudré pořídit mu odrážedlo.

Jednak ho bude bavit a skvěle se na něm vyřádí, a za druhé poslouží jako vynikající průprava, po níž později mnohem snáze a rychleji zvládne začátky na opravdovém kole.

Odráželo - kolo bez pedálů

Odrážedlo je vlastně malé dětské kolo bez pedálů. Dítě se na něm pohybuje odrážením se nohama od země. Nouzově se dá vyrobit odmontováním pedálů z nejmenšího dětského kola, ovšem oproti originálnímu odrážedlu bude toto řešení těžší a větší. Děti ho užijí už od zhruba dvou let.

Velikost odrážedla

Velikostně předchází dětská kola 12". Správná velikost odrážedla se pozná podle toho, že dítě dosáhne ze sedla oběma nohama na zem. V kontaktu se zemí přitom musí být celá chodidla, aby se dítě mohlo odrazit a také brzdit.

Některá odrážedla sice bývají vybavena ruční brzdou, ale dítě většinou stejně není schopno ji zmáčknout, takže se na odrážedle standardně brzdí podrážkami o zem.

Velmi dobré je, pokud má odrážedlo výškově nastavitelné sedlo. Díky tomu můžete výšku sedla optimálně přizpůsobit dítěti a také s ní hýbat podle toho, jak dítě roste.

Hmotnost odrážedla

Dětské odrážedloPři výběru odrážedla sledujte jeho hmotnost, která by samozřejmě měla být co nejnižší, aby s ním dítě mohlo bez problémů manipulovat a lehce je ovládat. Naproti tomu musí mít odrážedlo dostatečně bytelnou konstrukci, aby vydrželo i hrubší dětské zacházení.

Kola a řídítka

V ideálním případě má odrážedlo klasická nafukovací zapletená kola a kvalitní hlavové složení, aby dítě mohlo snadno a lehce otáčet řídítky. Řídítka by měla mít měkké a neklouzavé gripy s lemy proti sklouznutí rukou.

Vhodná je také přítomnost pěnového chrániče uprostřed řídítek. Ten zabrání úrazu při pádu, kdy se dítě může o řídítka udeřit.

Odrážedlo - vynikající průprava

Odrážedlo je vynikajícím nástrojem pro rozvoj schopnosti udržovat rovnováhu. Po průpravě na odrážedle zvládne dítě zpravidla přejít na opravdové kolo bez toho, že by ještě muselo používat pomocná balanční kolečka.

K dalším dovednostem, které si děti na odrážedle osvojí, patří odhad vzdálenosti a základní zatáčení. Odrážedla navíc děti baví, takže učení probíhá tak, jak tomu má u dětí být - nenásilnou a zábavnou formou.

Nezapomeňte, že i na odrážedle by mělo být dítě ideálně vybavené dětskou cyklistickou helmou.

==Reklamní článek==

Doporučit e-mailem

Baby Office - sdílená kancelář s miniškolkou na Praze 4 nyní díky dotaci zdarma Sportujeme s dětmi – vozíky za kolo

reklama
reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist