reklama

Těhotné maminky, máte dostatek omega-3 mastných kyselin?

24. květen 2016 Jídlo, které v období těhotenství do těla přijímáte, může v mnohém přispět nejen k vašemu zdraví, ale i správnému vývoji vašeho dítěte.

Proto by ve vašem jídelníčku neměly chybět tučné mořské ryby. Jejich maso obsahuje významné množství omega-3 mastných kyselin, které posilují organismus a hrají důležitou roli ve vývoji mozku a nervové soustavy dítěte.

Nezdravé návyky mohou vaše těhotenství i vývoj vašeho dítěte ohrozit. Zdravý životní styl a vyvážený jídelníček mohou naopak pozitivně přispívat jak k vašemu zdraví, tak ke zdraví dítěte. Ovlivnit můžete především složení stravy, kterou přijímáte. Inspirací vám v tomto případě může být třeba středomořská kuchyně, která vedle čerstvého ovoce, zeleniny a luštěnin hojně zpracovává také tučné mořské ryby. Margareta IliopulosováJejich maso je bohatým zdrojem tzv. zdravých tuků - omega-3 mastných kyselin, které mají zásadní vliv na vývoj dítěte již před porodem. Klíčovou roli hrají při vývoji mozkové kůry a podporují také zdraví srdce, očí a správnou funkci imunitního systému.

„Omega-3 mastná kyselina DHA se jako jeden ze základních stavebních prvků mozku podílí na výstavbě buněčné stěny a izolaci nervových vláken. Pozitivně ovlivňuje zdraví mozku i správnou funkci nervové soustavy. Příjem omega-3 mastných kyselin je proto zásadní nejen v embryonálním stadiu vývoje, ale po celý život jedince," upozorňuje nutriční terapeutka Margareta Iliopulosová. Lidský organismus si omega-3 mastné kyseliny nedokáže sám vytvořit, proto je důležité zajistit si jejich přísun prostřednictvím stravy. „Významný zdroj omega-3 představují tučné mořské ryby, jako jsou losos, tuňák nebo makrela. Jejich maso bychom si měli dopřát nejlépe třikrát týdně," dodává Margareta Iliopulosová.

OmegaMarine Forte+Pokud se vám nedaří zařadit do jídelníčku tučné ryby dostatečně často, můžete si přísun omega-3 mastných kyselin doplnit konzumací kvalitního doplňku stravy. Kapsle OmegaMarine Forte+ od společnosti NaturaMed Pharmaceuticals obsahují čistý tuk norského lososa a již dvě denně pokryjí dostatečnou dávku omega-3. Pro více informací volejte bezplatnou telefonní linku 800 104 040 nebo navštivte www.naturamed.cz.

Doporučit e-mailem

Vydejte se s LEGO DUPLO za dobrodružstvím na staveniště! Strie? Zažeňte strašáka nejen budoucích maminek!

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist