reklama

Soutěž o vitamíny pro těhotné a kojící – Ogestan, žádné zbytečnosti

„Jez, jsi přece těhotná a živíš dva,“ tak podle této rady našich babiček se neřiďte. Je sice pravda, že živíte dva, to ale znamená jíst 2x zdravěji, ne 2x více.

Kvalita jídelníčku je mnohem důležitější než kvantita. Pravdou ale je, že i když dodržujete doporučení odborníků a váš jídelníček je pestrý a vyvážený, v těhotenství a při kojení na všechno nestačí. Na běžné multivitaminy ale zapomeňte. Sáhněte po vitaminech vyvinutých speciálně pro těhotné a kojící. I mezi nimi si ale musíte vybírat. Některé totiž obsahují vitaminy a minerály v příliš velkém množství nebo jich mají zbytečně moc. Jako příklad může sloužit vápník – na ten stačí zakysané mléčné výrobky, semínka a vitamin D, který pomáhá jeho vstřebávání. 

5 věcí, na které jídelníček nestačí

  1. Kyselina listová (folát, vitamin B9) je velmi důležitá v prvním trimestru, slouží jak prevence proti rozštěpovým vadám, předčasnému porodu a potratu. V běžném jídelníčku je jí poměrně málo a při tepelné úpravě potravin se ztrácí. 
  2. Vitamin D pomáhá tělu přirozeně vstřebávat a vázat vápník, kvůli tomu je důležitý pro vývoj kostí.
  3. Jód je důležitý pro syntézu hormonů štítné žlázy a správnou funkci nervového systému. Protože těhotné by neměly do jídelníčku zařazovat dlouho žijící a dravé ryby (např. žraloka, mečouna, štiku, tuňáka, makrelu, candáta), hrozí jeho nedostatek.
  4. Omega 3, z toho DHA, hraje roli při správném vývoji mozku a zraku miminka. Její dostatečný příjem navíc snižuje riziko přecitlivělosti miminka na běžné potravinové alergeny a zmírňuje atopický ekzém v prvním roce života.
  5. Vitamin E pomáhá chránit buňky a tkáně před tzv. volnými radikály a pomáhá tělu využívat omega 3 mastné kyseliny.

Ogestan obsahuje jen tyto látky a pouze v opravdu nezbytném množství, díky tomu nezatěžuje váš organizmus. Heslem „v jednoduchosti je krása“ se řídil výrobce nejen u složení, ale také u způsobu užívání. Právě nyní mohou 3 z vás, které správně odpoví na soutěžní otázku, vyhrát Ogestan na jeden měsíc. Nápovědu k soutěžní otázce najdete na www.ogestan.cz

Soutěž probíhá od 3. 4. 2017 do 9. 4. 2017.

Pravidla soutěží na Maminkám.cz

Pozn. Emailové a poštovní adresy soutěžících slouží jen k účasti v soutěži a po skončení soutěže budou vymazány. Výherce budeme o výhře informovat emailem 11. 4. 2017 a do 14 dnů poté budou výhry odeslány na zadanou adresu.

Doporučit e-mailem

Vyhrajte nové dudlíky a další produkty NUK v hodnotě 700 Kč

reklama
reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist