reklama

Růstové spurty u kojenců

Děti během prvního roku rostou a přibírají poměrně rovnoměrně, ale mají i období, kdy přibírají méně, a naopak období, kdy rostou a přibírají více. Růstovým spurtem u kojenců označujeme období, kdy se kvůli rychlému růstu zvyšují jejich požadavky na výživu.

Hlavní známkou růstového spurtu je zvýšená chuť k jídlu, protože rychlý růst samozřejmě zvyšuje potřebu jídla. Kojené děti vyžadují při růstovém spurtu častější kojení, po kojení mohou být nespokojené. Přikládejte dítě k prsu častěji, počet kojení se může zvýšit až o polovinu nebo dítě může začít znovu vyžadovat noční kojení, i když předtím už spalo celou noc. Situace by se měla ustálit během pár dní s tím, jak se nabídka mléka přizpůsobí poptávce. Nekojeným dětem, které jsou po krmení neklidné, můžete buď zvýšit dávku mléka nebo je krmit častěji.

Během růstového spurtu může být dítě neklidné, vyžadovat častěji tělesný kontakt a méně spát. Nejdůležitější je přizpůsobit se požadavkům dítěte, kojit či krmit dle potřeby tak, aby dítě bylo spokojené. Během pár dní by se měla situace vrátit ke stavu před růstovým spurtem.

Kdy dochází u kojenců k růstovým spurtům?

Na otázku, kdy u kojenců dochází k růstovým spurtům, není jednoduchá odpověď. Maminky nejčastěji jako období růstového spurtu zmiňují 3. týden a 3. měsíc věku dítěte. Ovšem každé dítě roste svým tempem a k růstovým spurtům u dětí dochází v různém čase. U některých dětí si růstového spurtu ani nevšimnete, jiné jakoby jím procházely každý měsíc.

Zeptejte se na růstové spurty u kojenců v diskuzním fóru Maminkám.cz nebo sdílejte své zkušenosti na blogu Maminkám.cz.

Doporučit e-mailem

Zelená stolice u kojenců Kdy není možné kojit

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist