Podzim ve znamení vnitřních aktivit, aneb jak zabavit dítě, když prší

Když se s námi rozloučí léto, je načase upustit uzdu své fantazii. Tedy minimálně za předpokladu, že vám doma dřímá dítě toužící po nějaké aktivitě. A jelikož tablety a hry na mobilních telefonech nejsou vždy žádoucí, seznamme se s několika tipy, co dělat, když počasí nepřeje ani venkovní krátké procházce do lesa.

Malování podle čísel

Malujte podle čísel

Když teploty začnou upadat a počasí nebude hrát do karet ani žádné venkovní aktivitě, je načase přejít k nějaké domácí činnosti. A malování je jednou z možných alternativ. Aby však bylo pro dítě zábavnější a pro vás ostatně taky, co místo tradičních omalovánek sáhnout po takových, které, až je dokončíte, ukážou obraz jako od malíře?

Malování podle čísel je technika malování, která je založená na už předtištěné šabloně. Ta je na první pohled rozdělená na malé plochy, kdy každá plocha je označená číslicí. Jednotlivé plochy nevybarvujete dle svého uvážení, ale podle předem stanoveného „manuálu”. Každé číslo má svou barvu a tím se při malování obrazu řídíte. Na konci vás však, pokud budete stanovený „manuál” dodržovat, čeká nádherné dílo, u kterého se vám až zatají dech.

Malování podle čísel

Halloween je za rohem

Další možností, co dělat v době, když zrovna venku prší je tvorba nějakého kostýmu. Na říjen spadá Halloween, strašidelná událost roku, díky které se nejen ti nejmenší mohou obléknout do toho, v čem by jinak nevyrazili prakticky nikam. Na jednu chvíli se mohou stát princeznou, Albertem Einsteinem nebo jakoukoli jinou postavou, za kterou se v jiné části roku převléknout nemohou.

Jelikož kostýmy nepatří k nejlevnějším věcem, které lze dítěti pořídit, výroba toho vlastního přichází jednoznačně v úvahu. Na internetu se dnes nachází mnoho návodů, jak krok po kroku nejen ušít, ale vyrobit i jiným způsobem regulérní převlek, se kterým se určitě vyhraje na nejedné školní soutěži.

Podzim = čas deskových her

Zatímco v létě jsme trávili čas převážně venku, na podzim se kvůli nelítostnému počasí uchylujeme spíše dovnitř. A to znamená jediné – čas deskových her je tady! Nemusíte nutně kupovat hromadu novinek, které vyšly na trhu, skvěle poslouží obyčejné pexeso nebo jakákoli karetní hra.

V současné době však na trhu naleznete mnoho deskovek, které jsou vhodné jak pro ty starší, tak pro ty nejmenší. Zatímco některé jsou ryze zábavného charakteru, jiné naučí a podpoří dítě v rozvoji konkrétních vlastností.Malování podle čísel

Vzhůru do přírody a tvořit!

Pokud však počasí bude trochu přát a procházka do lesa přijde vhod, nezapomeňte s sebou vzít košík, do kterého „ulovíte” nějaké plody přírody. Šípky, které jsou vhodné nejen na čaj, vám poslouží jako ideální korálky na náhrdelník. Listy budou zase skvělé na jejich obtisknutí na papír po nánosu barvy. Z větviček si zase můžete udělat nějakou hezkou dekoraci nebo věnec na dveře, pokud tedy máte doma polystyrenové kolo.

Případně vyrazte alespoň k sobě na zahradu, sběr ovoce je na podzim na programu dne. A s dětmi si poté vyrobte mošt, který zpříjemní vaše dny ve chvíli, kdy sběru jablíček a venkovním činnostem opět nebude počasí přát.

Filmový večer, jak se patří

Když na deskovky není nálada, venku leje jako z konve a tvoření není to, na co by byla zrovna nálada, do hry vstupuje jedno – filmový večer. Maraton Harryho Pottera s čerstvě udělaným popcornem, dekou a dobrým čajem nebo sladkou limonádou je přesně to, co je někdy taky třeba, i když v mnoha rodinách je tento program spíše tabu než povolený. Ale někdy – proč ne!

Filmový večer ocení jak starší, tak menší děti. Jen musíte vybrat ideální snímek, abyste se trefili do vkusu ratolesti. Zeptejte se, co by dítě vidělo nejradši. U sourozenců diskutujte a hledejte kompromis, pokud se na filmu neshodnou napoprvé.

Související články

Nově založená témata v diskuzi

Velké miminko

Těhotenství

Poslední příspěvek: 10.10.2023 v 21:53

Čtvrtý porod - dvojčata

Porod

Poslední příspěvek: 6.10.2023 v 21:01

Prázdninové zážitky

Koníčky a volný čas

Poslední příspěvek: 22.9.2023 v 09:43

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.