reklama

Paralen v těhotenství

Paralen je v těhotenství nejbezpečnějším z léků, které se používají na zmírnění bolesti a horečky. Přesto je i při jeho užívání nutná opatrnost.

Je paralen v těhotenství bezpečný?

Podle dosavadních výzkumů je paracetamol (účinná látka přípravků Paralen a Panadol) pro plod bezpečný po celou dobu těhotenství. Další výzkumy však stále probíhají a určitá opatrnost při užívání paralenu je zcela namístě. Paralen užívejte v předepsaném dávkování (to záleží na vaší váze) a nepřekračujte maximální denní dávky. Předávkování paracetamolem může vést k poškození jater těhotné ženy a může mít vliv i na játra plodu. Pokud trpíte na jakékoli jaterní onemocnění, poraďte se před užíváním patacetamolu vždy s lékařem.

Neužívejte kombinované přípravky, které kromě paracetamolu obsahují ještě další účinné látky, např. Coldrex, Paralen Grip apod.

Kdy užít paralen v těhotenství?

Paralen se nejčastěji užívá pro zmírnění bolesti, např. zubů, nebo na snížení horečky, např. při chřipce. Vysoká horečka v kterékoli fázi těhotenství zvyšuje riziko potratu, proto je tak důležité horečku snižovat, jakmile se objeví.

Vliv vysoké horečky na plod

Vliv vysoké horečky na plod není ještě zcela prozkoumaný, některé studie však poukazují na zvýšené riziko vrozených vad plodu, především defektů neurální trubice, rozštěpu rtu nebo srdečních vad. Riziko vývoje vrozených vad je však i po prodělané horečce velmi malé a není důvodem pro nějaká speciální vyšetření.

Zeptejte se na užívání paralenu v těhotenství v diskuzním fóru nebo sdílejte své zkušenosti na blogu Maminkám.cz.

Zdroje:
https://www.babycenter.com/404_is-it-safe-to-take-acetaminophen-during-pregnancy_1246887.bc
https://www.babycenter.com/404_can-running-a-fever-while-im-pregnant-harm-my-baby_1246886.bc

Doporučit e-mailem

Káva v těhotenství Hubnutí po porodu

reklama

Těhotenská kalkulačka

reklama

reklama

Reklamní články

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist