reklama

Nové vláčky LEGO DUPLO mění pravidla hry

16. říjen 2018 Nové vláčky LEGO DUPLO prošly největší inovací za poslední desetiletí. Pomocí systému Push & Go je nyní mohou děti snadno ovládat a stát se třeba jejich strojvedoucím.

Navíc se nové vláčky umí chovat podle jednoduchých povelů zadaných prostřednictvím pěti ovládacích prvků. Děti si díky nim procvičí barvy a seznámí se se základy jednoduchého programování. LEGO DUPLO vláčky je možné také jako první DUPLO stavebnice propojit s mobilní aplikací, která se stane jejich dálkovým ovladačem. Nové stavebnice LEGO DUPLO unikátně propojují reálnou hru s digitálním prostředím, a nabízejí tak ještě více možností pro zábavu i učení.

Zábavné hraní, při kterém se děti učí

Pětice barevných ovládacích prvků dává hraní rozměr reálného světa. Kdekoliv na trati s nimi děti rozhodnou, jak se vlak zachová,  když nad nimi projede. Vláček může zahoukat, rozsvítit světla, zastavit pro doplnění paliva, změnit směr jízdy nebo úplně zastavit. Díky ovládacím prvkům se děti seznámí s jednoduchým programováním a pochopí principy příčiny a následku.

Mobilní aplikace kombinuje reálné stavění s možnostmi digitální hry. Aplikace toho umí daleko víc, než jen fungovat jako dálkový ovladač fyzického vláčku na trati. Každý ovládací prvek dokáže v aplikaci nabídnout zajímavou aktivitu, která rozšiřuje možnosti, jak si s vláčkem hrát. Děti si mohou vyzkoušet nakládat spolu s lodním kapitánem bedny na vlak, vyměnit barevnou žárovku na předních světlech, nebo třeba pomoci strojvedoucímu omýt bláto z vlaku.

Díky novému motoru Push & Go mohou děti vláček rozjet jemným postrčením dopředu nebo dozadu nebo ho zastavit přidržením nebo zvednutím z dráhy. Už není potřeba mačkat žádné speciální tlačítko. Děti si tímto způsobem zlepšují koordinaci rukou a očí, a rozvíjejí tak jemnou motoriku.

Schváleno batolaty, doporučeno rodičům!

Všechny stavebnice LEGO DUPLO jsou uzpůsobené na míru potřebám malých neposedů. Kostky jsou dvakrát větší než ty klasické. Stavebnice jsou skvělým způsobem, jak dát dětem prostor pro objevování, stavění, bourání a hraní rolí. Jejich prvními asistenty při hře jsou právě rodiče. Díky společně strávenému času poznávají lépe své děti a prohlubují svůj vzájemný vztah.

LEGO® DUPLO® Parní vláček (10874)

Ovládání tohoto vláčku je tak snadné, že jej bez problémů zvládne i dvouleté dítě. Pokud třeba mašince dojde palivo, stačí zastavit a přidat uhlí ze sklápěče. Přidejte na trať ovládací prvek a lokomotiva před příjezdem do stanice hezky zahouká. Součástí balení jsou dvě figurky LEGO DUPLO a jedna zvířecí figurka.

LEGO DUPLO Parní vláček

LEGO® DUPLO® Nákladní vlak (10875)

S touto úchvatnou stavebnicí si vaši nezbedníci vyzkoušejí, jaké je to být řidičem nákladního vlaku, lodním kapitánem nebo třeba jeřábníkem! Zatímco velký jeřáb přemisťuje těžký náklad, kapitán hledá vhodné místo k ukotvení své lodi, aby mohl vyložit čerstvé zásoby ryb do místní restaurace. Po dlouhém dni na trati přichází i strojvůdce a spolu s kapitánem a dalšími kamarády si dávají něco dobrého k pití.

LEGO DUPLO Nákladní vlak

Pro více informací navštivte www.lego.com/cs-cz.

Doporučit e-mailem

LEGO tipy na vánoční dárky Tipy na dárky za vysvědčení, kterými si u školáků zaručeně šplhnete

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist