Mateřská péče Moms and babies - poporodní péče pro moderní ženy

Na těhotenství, porod a život s miminkem je dobré se připravit. Některé věci se však dají jen těžko naplánovat a téměř vždy Vás něco překvapí.

Logo Moms and babies 100

Dny a týdny bezprostředně po narození miminka jsou krásné a okouzlující, ale často je to i velmi náročné období. Nové povinnosti mnoho maminek zaskočí. Připadají si nejistě v péči o miminko. Může se přidat únava po porodu, případně problémy s
kojením. Navíc je tu celá domácnost, která si také žádá své. Připadá Vám to povědomě?

Mateřství jednoduše není jen o krásném mazlení se s miminkem, jak to známe z reklam a časopisů. Realita je někdy velmi odlišná. Nepropadejte panice. Moderní ženy už vědí, že není ostuda si říct o pomoc. Pokud nemáte babičky, které by v takové chvíli vypomohly, je tu tým Mateřské péče Moms and babies, který Vám pomůže překlenout počáteční nejistotu, dopřeje Vám klid na potřebný odpočinek a ulehčí Vám od běžných domácích povinností.

Naše služby můžeme rozdělit do tří základních oblastí:

  • péči o miminko,
  • péči o maminku
  • a péči o domácnost.

Jednotlivé služby se dají vzájemně kombinovat podle potřeb každé maminky a rodiny. V péči o miminko se například jedná o každodenní úkony jako je koupání (teplota vody a místnosti, čas ke koupání, různé způsoby držení miminka při koupání, osušení, atd.), přebalování (jak často pleny měnit, kontrola pravidelného vyměšování miminka, látkové či jednorázové pleny, ošetření genitálií, ošetření opruzenin atd.), péče o dětskou pokožku (vyrážky), očička (výtoky), ouška, nosík a nehtíky. Dále nabízíme pomoc s nácvikem, jak s miminkem manipulovat. Poskytujeme také konzultace s fyzioterapeutem a ukázku masáže miminek. V neposlední řadě maminkám poskytneme informace o první pomoci pro novorozence. Kromě ukázky resuscitace se dozvíte, jak uvolnit dýchací cesty, jak postupovat při opaření, pádu, nebo co dělat při projevech alergie, astmatu, zánětu hrtanu, křečí
z vysokých teplot atd.

V péči o maminku se zaměřujeme zejména na její rekonvalescenci po porodu. Protože pouze vyrovnaná a odpočinutá maminka je základem pro správný a spokojený vývoj jejího dítěte. Nabízíme Vám, že pohlídáme miminko ve vedlejší místnosti, či jej vezmeme v kočárku na procházku a Vy se může v klidu prospat, nebo jinak odpočívat. Dále poskytujeme konzultaci
s fyzioterapeutem, při které se dozvíte cviky na redukaci činnosti pánevního svalstva a následně Vám bude doporučena další pohybová aktivita v šestinedělí. Individuálně lze domluvit i další rehabilitační služby, jako je masáž či lymfodrenáž. Prostor je pochopitelně na jakékoliv dotazy. Podle statistik mívá s kojením určité problémy více než polovina maminek. A proto je samozřejmostí také laktační poradenství. To doporučujeme všem maminkám, které cítí byť jen diskomfort při kojení. Většina těchto situací lze vyřešit ke spokojenosti jak maminky, tak miminka.

Poslední, a mladými rodinami velmi oblíbenou, částí našich služeb je péče o domácnost, která zahrnuje zabezpečení chodu domácnosti v době, kdy se potřebujete plně soustředit na péči o Vaše miminko. Záleží v podstatě na vzájemné domluvě, ale jedná se hlavně o úklid sanitárních prostor a kuchyně, převlékání postelí, luxování, příprava svačin pro další členy domácnosti a péče o starší děti.

Logo Moms and babies

Naše služby jsou inspirované holandským systémem péče o matku a dítě „kraamzorg", který tam efektivně funguje již řadu let. U nás tento typ péče jako takový na trhu prozatím není. Částečně je suplován péčí o rodičku v porodnici, částečně poporodní servisem dul a porodních asistentek. Naše služby jsou však jedinečné v globálním přístupu péče o celou rodinu a domácnost, s akcentem samozřejmě na matku a dítě.

Nechceme nahrazovat pediatry, obvodní lékaře či gynekology. Ti všichni mají zásadní roli v klinické péči o maminku a miminko. Naší úlohou je tyto odborníky doplňovat, a tak Vám dopřát potřebný klid a jistotu v šestinedělí. Všichni naši zaměstnanci mají kvalifikaci v oboru zdravotní péče (zdravotní sestry, porodní asistentky, fyzioterapeuti), jsou empatičtí a jsou tu pro Vás.

Navštivte náš web www.momsandbabies.cz, zavolejte nám na 721 945 139, nebo nám napište přes webový formulář či email: uher.jana@gmail.com. Můžete si s námi sjednat osobní schůzku, nebo můžeme vše vyřídit elektronicky. Záleží jen na Vás, které variantě dáváte přednost a co je pro Vás jednodušší a pohodlnější. S individuálním přístupem a ohledem na Váš životní styl pro Vás vypracujeme nabídku služeb přesně sestavenou pro Vaši specifickou situaci.

Za tým Moms and babies, Jana Uher.

Související články

Nově založená témata v diskuzi

Velké miminko

Těhotenství

Poslední příspěvek: 10.10.2023 v 21:53

Čtvrtý porod - dvojčata

Porod

Poslední příspěvek: 6.10.2023 v 21:01

Prázdninové zážitky

Koníčky a volný čas

Poslední příspěvek: 22.9.2023 v 09:43

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.