Bramborová kaše s cuketou

od 6. měsíce

Zeleninový příkrm

Ingredience:
brambory
cuketa (zhruba 1/3 objemu brambor)
voda
olej/máslo
kojenecké/mateřské mléko

Postup přípravy:
Brambory a cuketu oloupejte, omyjte a nakrájejte na kostičky. Brambory po nakrájení znovu propláchněte, vše zalijte vodou, přidejte trochu oleje nebo kousek másla a uvařte do měkka. Oddělte část vody. Uvařené brambory s cuketou rozmixujte, propasírujte nebo rozmačkejte. Zahřejte kojenecké/mateřské mléko a vmíchejte ho do bramborové kaše s cuketou.

Tip:
Brambory obsahují škrob. Pokud brambory po nakrájení nepropláchnete ve vodě, bude se výsledná kašička lepit. Ze stejného důvodu je nutné mléko, které přidáváte do kaše, ohřát minimálně na teplotu, kterou mají brambory.
Cuketu nepřipravujte jako samostatné jídlo, je velmi málo výživná. Pro srovnání, brambory obsahují 331 kJ/100 g, cuketa pouze 77 kJ/100 g.
Bramborovou kaši s cuketou nelze mrazit.

Upozornění k receptům na příkrmy pro kojence:
Rozdělení receptů podle věku je pouze orientační. Jídelníček kojence by měl být sestaven s ohledem na individuální snášenlivost jednotlivých potravin. V případě pochybností o způsobu výživy dítěte se obraťte na svého lékaře.

Související články

Nově založená témata v diskuzi

Prázdninové zážitky

Koníčky a volný čas

Poslední příspěvek: 22.9.2023 v 09:43

Květňátka 24

Těhotenství

Poslední příspěvek: 3.10.2023 v 15:27

Děti - leden-červen 2023

Těhotenství

Poslední příspěvek: 28.8.2023 v 14:27

Zobrazit celou diskuzi

Aktuality na webu

Zobrazit všechny aktuality

Těhotenská kalkulačka

V naší těhotenské kalkulačce si můžete spočítat týden těhotenství, trimestr, předpokládaný termín porodu, počet dní do termínu porodu a odhad váhy a délky miminka.